Ziyaretler

11-13 Ekim 2018 tarihleri arasında Ankara Lojistik Üssü / Kahramankazan’da düzenlenmiş olan ‘’Ankara Lojistik Zirvesi’’ne katılım gerçekleştirilmiş olup Başkent Üniversitesi katılımcılara tanıtılmış ve Kazan Meslek Yüksekokulunda uygulanmaya başlayan ‘’3+1 // İşbaşında Eğitim Uygulaması’’ sistemine ilişkin bilgiler paylaşılarak işbirliği anlaşmaları yapılmıştır.

 


 

2017-2018 Akademik yılında OSB Üst Kuruluşu’nun (OSBÜK) düzenlemiş olduğu ‘’ OSB’lerde Üniversitelerin Faaliyetleri Toplantısı’’na katılım gösterilerek Başkent Üniversitesi Kazan MYO ve Başkent Üniversitesi Anadolu OSB’nin faaliyetleri konusunda bilgi paylaşımı sunumu gerçekleştirilmiştir.


Türk Standardları Enstitüsü Ankara Kazan Temsilciliği Ofisi Ziyareti

2017 – 2018 Akademik yılında Başkent Üniversitesi Kazan MYO Dış Ticaret 2. sınıf öğrencileri ile birlikte ithalat ve ihracat işlemlerine konu olan malların standardlara uygun olup olmadığına karar veren ve onaylayıcı kuruluşu olan Türk Standardları Enstitüsü Kazan Temsilciliği Ofisi ziyaret edilmiş olup, TSE yetkili personeli Sn. Cem Uzunkaya tarafından ithalat, ihracat işlemlerinde standardizasyon ve kalite konusunda kullanılan belgeler ve mevzuat hakkında bilgiler edinilmiştir.


2015-2016, 2016-2017, 2017-2018, 2018-2019 Akademik yıllarında Başkent Üniversitesi Kazan MYO / Dış Ticaret ve Lojistik programlarının 2. sınıfında okutulmakta olan ‘’Gümrük Rejimleri ve İşlemleri’’ dersini yürüten, teorik dersleri pratik olaylar ile harmanlayıp, aktaran Ankara Gümrük Müdürlüğü Müdürü Sn. Mehmet Sağlam Bey’e teşekkür plaketini yüksekokul müdürümüz Sn. Prof. Dr. Feride Şahin takdim etmiştir.


12-14 Ekim 2017 tarihleri arasında Başkent Üniversitesi tarafından organize edilen ISVET2017 (2.Uluslararası Yükseköğretimde Mesleki Eğitim ve Öğretim Sempozyumu) katılım gerçekleştirilmiştir.


8 Mayıs 2017 tarihinde ATO tarafından düzenlenen Küresel Lojistik ve Ticaret Zirvesine katılım gerçekleştirilmiştir.


Ankara / Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esenboğa Gümrük Müdürlüğü Ziyareti

2016-2017 Eğitim – Öğretim döneminde Başkent Üniversitesi Kazan MYO Dış Ticaret Bölümü 2. sınıf öğrencileri ile birlikte ithalat, ihracat ve gümrükleme işlemlerinin son onaylayıcı kuruluşu olan Esenboğa Gümrük Müdürlüğü ziyaret edilmiştir. Gümrük ve ticaret ile ilgili olarak detaylı bilgiler elde edilmiştir. Özellikle Esenboğa Gümrük Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ederiz.

 

 

                                                                                       


Ankara Lojistik Üssü / Lojistik Buluşmaları Etkinliği Katılımı

2016 – 2017 Eğitim – Öğretim Döneminde Başkent Üniversitesi Kazan MYO Dış Ticaret Bölümü 2. sınıf öğrencileri ile birlikte Ankara Lojistik Üssü yönetiminin düzenlemiş olduğu Lojistik Buluşmaları etkinliğine katılım gerçekleştirilmiştir.

 


Türk Standardları Enstitüsü Ankara Kazan Temsilciliği Ofisi Ziyareti

2016 – 2017 Eğitim – Öğretim Döneminde Başkent Üniversitesi Kazan MYO Dış Ticaret 2. sınıf öğrencileri ile birlikte ithalat ve ihracat işlemlerine konu olan malların standardlara uygun olup olmadığına karar veren ve onaylayıcı kuruluşu olan Türk Standardları Enstitüsü Kazan Temsilciliği Ofisi ziyaret edilmiş olup, TSE yetkili personeli Sn. Cem Uzunkaya tarafından ithalat, ihracat işlemlerinde standardizasyon ve kalite konusunda kullanılan belgeler ve mevzuat hakkında bilgiler edinilmiştir. 

 


Ankara / Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Orta Anadolu Bölge Müdürlüğü Ziyareti

Başkent Üniversitesi Kazan MYO Dış Ticaret Bölümü 2. sınıf öğrencileri ile birlikte ithalat, ihracat ve gümrükleme işlemlerinin son onaylayıcı kuruluşu olan Ankara Orta Anadolu Gümrük Müdürlüğü ziyaret edilmiş olup, Ankara Orta Anadolu Gümrük Müdürlüğü Gümrük Müdürü Sayın Mehmet Sağlam Bey tarafından öğrencilere ithalat, ihracat ve gümrükleme işlemleri konusunda genel bilgiler aktarılmıştır. 

 


Ankara Ticaret Odası Kazan Temsilciliği Ofisi Ziyareti

Başkent Üniversitesi Kazan MYO Dış Ticaret Bölümü 2. sınıf öğrencileri ile birlikte ithalat ve ihracat işlemlerinin aracısı ve onaylayıcı kuruluşu olan Ankara Ticaret Odası Kazan Temsilciliği Ofisi ziyaret edilmiş olup, ATO Yetkili Personeli Sn. Ertunga Güldirim tarafından ithalat, ihracat ve gümrükleme işlemlerinde kullanılan belgeler hakkında bilgiler edinilmiştir. 

 

 


Türk Standardları Enstitüsü Ankara Kazan Temsilciliği Ofisi Ziyareti

Başkent Üniversitesi Kazan MYO Dış Ticaret ve Lojistik Programları 2. sınıf öğrencileri ile birlikte ithalat ve ihracat işlemlerine konu olan malların standardlara uygun olup olmadığına karar veren ve onaylayıcı kuruluşu olan Türk Standardları Enstitüsü Kazan Temsilciliği Ofisi ziyaret edilmiş olup, TSE yetkili personeli Sn. Cem Uzunkaya tarafından ithalat, ihracat işlemlerinde standardizasyon ve kalite konusunda kullanılan belgeler ve mevzuat hakkında bilgiler edinilmiştir. 

 


Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Orta Anadolu Laboratuar Bölge Müdürlüğü Ziyareti

Başkent Üniversitesi Kazan MYO Dış Ticaret Programı 2. sınıf öğrencileri ile Ankara Orta Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünde Laboratuar Müdürlüğü ziyaret edilmiş olup, ithal edilen ve gümrüğe gelen malların kontrolleri, tespiti, risk analizleri gibi işlemler örnekler ile yetkili müdüre hanım tarafından öğrencilere anlatılmıştır.

 


Mesleki Uygulama Dersi / Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Orta Anadolu Bölge Müdürlüğü Saha Çalışması

2015-2016 Güz ve Bahar dönemlerinde pazartesi ve perşembe olmak üzere günde 8 saatlik ‘’Mesleki Uygulama Dersine’’ yönelik olarak Ankara Orta Anadolu Gümrük Bölge Müdürlüğünde yapılan saha çalışmalarına yönelik fotoğrafları aşağıda görebilirsiniz. Mesleki Uygulama Dersimiz sayesinde teorik olarak öğrenilen bilgiler Gümrük Bölgesinde fiilen pratiğe dökülmektedir.